Azad_University_logo

دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهدیشهر

طراحی معماری مدیاتیک تهران با رویکرد سایبرنتیک

صفحه نخست » Uncategorized » طراحی معماری مدیاتیک تهران با رویکرد سایبرنتیک

 

پایان‌نامه‌ای با عمر ناتمام؛

طراحی معماری مدیاتیک تهران با رویکرد سایبرنتیک

جلسه نمادین دفاع از پایان‌نامه دانشجوی مرحومه گروه معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهدی‌شهر با حضور دانشگاهیان و خانواده وی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مهدیشهر، جلسه نمادین دفاع از پایان‌نامه مرحومه فروغ شکرابی از دانشجویان رشته معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهدی‌شهر با حضور خانواده مرحومه، رئیس واحد و جمعی از استادان و دانشجویان گروه معماری و عمران در این واحد دانشگاهی برگزار شد.

با توجه به درخواست خانواده مرحومه فروغ شکرابی از دانش‌آموختگان  رشته معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهدیشهر مبنی بر برگزاری جلسه دفاع نمادین فرزندشان که قبل از دفاع از پایان‌نامه خود پس از طی یک دوره بیماری در سن ۲۲ سالگی فوت شده بود، موضوع در واحد مهدی‌شهر و استان سمنان بررسی و بعد از اخذ مجوز از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برای تسلی دل بازماندگان، جلسه نمادین دفاع از پایان‌نامه مرحومه فروغ شکرابی با حضور خانواده مرحومه، رئیس واحد و جمعی از استادان و دانشجویان گروه معماری و عمران با موضوع «طراحی معماری مدیاتیک تهران با رویکرد سایبرنتیک» برگزار شد.

طراحی معماری مدیاتیک تهران با رویکرد سایبرنتیک

هادی محمودی‌نژاد از اعضای هیئت علمی واحد مهدی‌شهر و استاد راهنمای پایان‌نامه مرحومه فروغ شکرابی در این جلسه با تسلیت به خانواده شکرابی و کسب اجازه از هیئت داوران و خانواده آن مرحومه از پایان‌نامه دانشجو دفاع کرد.

 محمودی‌نژاد استاد راهنمای مرحومه فروغ شکرابی دانش‌آموخته مقطع کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهدی‌شهر از رساله دانشجوی خود با عنوان طراحی معماری مدیاتیک تهران با رویکرد سایبرنتیک دفاع و اظهار کرد: هدف از این پژوهش، طراحی یک فضای عمومی برای انجام امور فرهنگی و رفع نیازهای فرهنگی بخشی از مردم شهر است که وجود آن برای یک شهر لازم و رسیدن به نتایجی است که طبق نظریه سایبرنتیک که یک نظریه در مورد تکنولوژی است بتوان اصولی را تبیین کرد تا طراحی با این نگرش را سهل کند.

وی با تشکر از تلاش مرحومه شکرابی به جنبه نوآوری و جدیدبودن تحقیق اشاره و  تصریح کرد: با توجه به اینکه در سال‌های اخیر گرایش‌های تکنولوژی در معماری رواج پیدا کرده است و محققان زیادی به این موضوع علاقه نشان داده‌اند؛ اما یکی از موضوعاتی که کمتر مورد توجه قرار گرفته، اندیشه‌های پست مدرنیتی در تکنولوژی است که در این پژوهش سعی شده اول در مورد نظریه سایبرنتیک شناخت و سپس به موارد دیگر و ارائه راهکارایی برای معماران که طبق نظریات جدید تکنولوژی بتوانند در فضاهای مد نظر طراحی کنند.

محمودی‌نژاد در ادامه به‌طور کامل از رساله دانشجوی خود دفاع کرد.

در پایان هیئت داوران(حمید بیرقی و محمدرضا مستخدمین حسینی) با تسلیت به خانواده داغدار شکرابی و طلب آمرزش برای آن مرحوم و قدردانی از تلاش استاد راهنما با بیان اینکه در این پژوهش به‌درستی به مسئله چگونگی تأثیرگذاری تکنولوژی بر معماری اشاره شده است برای رساله مرحومه نمره کامل را در نظرگرفته و نامبرده را فارغ‌التحصیل اعلام کردند. 

مهدی سلطانی‌فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهدی‌شهر هم در ابتدای جلسه دفاع به نمایندگی از بزرگترین دانشگاه حضوری جهان ضایعه درگذشت اندوهبار جوان ناکام مرحومه فروغ شکرابی از دانشجویان مستعد و کوشای واحد مهدی‌شهر را به خانواده داغدار، استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهدی‌شهر تسلیت گفت و برای آن عزیز سفرکرده رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و شکیبایی از خداوند منان خواستار شد. 

فروغ شکرابی متولد سال ۱۳۷۲ و از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد گروه معماری ورودی سال ۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهدی‌شهر بود که قبل از دفاع از پایان‌نامه خود بر اثر  بیماری دهم خرداد ۹۷ درگذشت.

لینک  خبر